4D ultrazvuk

Zpět na hlavní stranu

4D ultrazvuk

Díky výkonným počítačům se v posledních letech vyvinula nová metoda v ultrazvukovém vyšetření, tzv. 4D ultrazvuk. Při vytváření obrazu je zpracováván 4D ultrazvuk zpracovává velký objem dat. Pokud chcete využít tento moderní ultrazvuk, neváhejte nás v Centru prenatální diagnostiky kontaktovat!

 

Jak funguje 4D ultrazvuk?

Jedná se o nejmodernější ultrazvukovou technologii, která je v Centru prenatální diagnostiky využívaná. 4D ultrazvuk funguje na principu rychlého snímání trojrozměrného obrázku a tak umožní vyšetřit plod a jeho orgány v reálném čase.

 

Výhody 4D ultrazvuku

Hlavní  výhoda 4D ultrazvuku oproti 3D ultrazvuku spočívá v  pozorování orgánů plodu v reálném čase. Lze sledovat pohyb končetin, mimiku plodu. Další výhodou je, že lékař sleduje biopsii plodu.

 

4D ultrazvuk zobrazí obličej plodu

Jednou z nejlepších funkcí 4D ultrazvuku je zobrazení obličeje plodu. Pokud je dodržena podmínka kvalitní akustiky, vznikne dokonalý portrét tváře plodu. Rodiče tak mohou získat fotku svého dítěte ještě před narozením. Pokud máte zájem o  fotku nebo video z 4D ultrazvuku, kontaktujte nás!

 

4D ultrazvuk – délka vyšetření

Délka vyšetření 4D ultrazvukem je stejná jako u 3D ultrazvuku. Díky novým technologiím, které jsou v 4D ultrazvuku implementované.

Doba vyšetření 4D ultrazvukem je ovlivněna pouze polohou plodu nebo akustickými podmínkami.

 

Objednejte se na vyšetření 4D ultrazvukemCentru prenatální diagnostiky.

 

Přečtěte si články o prenatální diagnostice:

https://www.prenatalni.cz/

https://www.screening-nt.cz

 

Zpět na hlavní stranu